KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16802022
nr 1680 2022
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Torsten Löwgren (1903-1991), (Tillskriven), Sverige. Helgeandsholmen, ej signerad, Proveniens familjen. Akvarell, bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 februari 2025
kl 18:48:01
17/2 18:19:04
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren